"Секрети близнюків", переклад на українську (уривок)
***
Вона довго не могла заснути, мучили думки про таємничого «письменника». До них додалося хвилювання перед днем Х. Адже вже наступного тижня має бути розподіл ролей у театральній студії. На роль Марі претендували Настя і її краща подруга Єва.
Треба сказати, що кращих подруг у Насті було дві — Аня Чорненька і Єва Марченко. Дружили вони ще з дитячого садочка. Жили в одному дворі, ходили в один садок і, звичайно, потрапили в один клас.
Настя у свої тринадцять років вже була красунею. Висока, струнка з ладною фігурою, розкішним довгим волоссям кольору гречаного меду та зеленими очима, вона була дуже популярною серед однолітків. Єва — маленька, худорлява, гнучка, мов би гуттаперчива, брюнетка. В неї дуже живе обличчя, на якому завжди яскраво відображалися всі її емоції. Подруги навіть кепкували з неї, мовляв, ти, Єво, дуже голосно думаєш.
На відміну від подруг, Аня тиха, худенька дівчинка, в класі так і була б непомітною мишкою, якби не яскраві подруги. Звичайно на їх фоні вона губилася, але всі знали, що ці троє завжди разом.
Зовнішність її була повною протилежністю прізвища — бліда шкіра, світло блакитні очі під білявими віями і світлі майже біле волосся. Натуральна блондинка. Натомість брови в неї були темні. Ось такий парадокс.
Коли в школі з'явилася театральна студія Аня навіть не стала брати участь у конкурсі, вона не мріяла бути актрисою. Це була мрія Єви, а Настя прагнула в модельний бізнес, і пішла до “театралки” просто за компанію з Євою. І ось тепер вони обидві претендують на головну роль ...
До першого уроку Настя запізнилася. Проспала. Та ще й погода вирішила випробувати її на міцність.
По-осінньому вогкий вітер пронизував до кісток. Дощ лив як з відра. Мама вранці так і сказала: “Розверзлася безодня небесна”, тобто небо прорвало. Парасолька раз у раз норовила вивернутися навиворіт, під ногами на тротуарі був суцільний водний потік.
Поки Настя добігла до школи вимокла наскрізь і зараз дійсно схожа була на ту саму горезвісну “курку”, не дурну, але точно мокру.
Пощастило тільки в одному — першим уроком була її улюблена всесвітня історія. Віталій Вікторович Дерюгін, поважний історик, років шістдесяти, хоч і був “старого гарту”, але до запізнень ставився спокійно.
— Вибачте можна увійти? — промовила Настя засовуючи мокру голову в двері.
— Заходь швидше, Ковалевська, не відволікай нас від теми. — не дивлячись, на неї сказав Віталій Вікторович і продовжив розповідати про епоху Відродження в Західній Європі.
Настя, залишаючи за собою мокрі сліди, прокралася на своє місце поруч з Анею. Нишком кинула оком на третю парту в першому ряду, де сиділи Тім і Марк. Хлопчики теж дивилися на неї. І за виразами їх облич, Настя зрозуміла, що вони вже все обговорили.
***
Поговорити з хлопцями не вийшло і на перерві. Анжеліка Антонівна увійшла в клас відразу після дзвінка. Не просто увійшла — влетіла.
— Дорогий мій 8-В, у мене для вас приголомшлива новина! — майже проспівала вона своїм високим дзвінким голосом. — З завтрашнього дня в нашій міській Картинній галереї буде дивовижна виставка. З Німеччини до нас приїхала одна чудова фрау — Юліанна Шульц. Фрау Шульц є власницею унікальної колекції старовинних ляльок. І, уявляєте, вона погодилася виставити свою колекцію у нашому місті. Ми з вами запрошені її відвідати.
— І за що нам така честь? — пролунав із задньої парти глузливий голос.
— Нам така честь за те, Мартинюк, що я особисто знайома з фрау Юліанною. І багато в чому, завдяки мені вона до нас і приїхала.
— Аааа, то ми блатні. Так? — Мартинюк ніяк не міг вгамуватися.
— Ми не блатні, Борю, ми спеціально запрошені гості. Ви мій клас, і я дуже хочу, щоб ви побачили цю красу.
— Це так здорово, Анжеліко Антонівно! — пропищала з першої парти Марійка Зуб, дивлячись на класну керівницю обожнюючим поглядом.
— Ось і чудово, — посміхнулася вчителька. — А тепер, мої театрали, до зустрічі після уроків. О 13.00 в актовій залі. Прошу без запізнень.
І вона вилетіла з класу так само раптово як і влетіла в нього. Відразу ж після відльоту Анжеліки продзвенів дзвінок.
Більше в цей день ніяких сюрпризів не було. Але обговорити ситуацію з Настіним “письменником” друзям вдалося тільки після занять театралів...
Комментарии
Отправить комментарий